chabad info | חב''ד אינפו
 שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

מי היה הרב שלמה קרליבך בהקשר החב"די? ומדוע ריחקו אותו
עבור לעמוד 1, 2  הבא

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> על דעת הקהל
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
אורח

הודעהנשלח: ה' 02 15, 2007 6:31 pm    
כותרת הודעה:
תגובה עם ציטוט

ב"ה

רציתי לשאול, מישהו יודע מה הסיפור עם ר' שלמה קרליבך?
לכל אחד יש לפחות חמש סיפורים עליו. מעניין אותי אחת ולתמיד, למה הוא פנה לדרכו החדשה, שבעצם מה רע בה? ובאילו סיטואציות הרבי אמר לו ע"פ השמועה "דרכנו נפרדות". מי שיודע פרטים שיכתוב בבקשה, זה מאוד מעניין אותי.

תודה.
חזור למעלה
המצליף

הצטרף בתאריך: 15/02/2007 ב- 21:37:52

הודעהנשלח: ה' 02 15, 2007 9:47 pm    
כותרת הודעה:
רבי שלמה זצוקלל"ה נבג"מ זיע"א היה ויהיה חבדני
תגובה עם ציטוט

שמעתי פעם שישבנו בסעודת שבת ודנו באותו נושא שאחד מחשובי אנ"ש פגש את רבי שלמה זצוקלל"ה נבג"מ זיע"א קטנה ספרים בחנות של ספרי חב"ד בקראון הייטס, ושאל אותו: מורי ורבי הלא אתה יודע שאני עפר לרגליך, האים אתה עדיין חבדני"ק????

ענה לו רבי שלמה זצוקלל"ה נבג"מ זיע"א: חבדני"ק הייתי וחבדני"ק אשאר!!!!!!!!!!!!

לכן כל אלה שרוצים להכפיש את שמו שייתבישו להם!

השירים שלו זה השירים הכי אמיתיים בשוק!!!!!!!

אני מכיר אישית את יהודים שחזרו בתשובה רק בזכות זה שהם שמעו את סיפוריו של מורי ורבי!!!!!!!

ובנימה אישית:
כיום אני בשליחות באחד ממדינות המלך(קרליבך...) ואת הכח להמשיל ולהתגבר על כל המיכשולים אני שואב משירי מורי ורבי!!!

לכן הפסיקו עם הזילזול המתמשך!!!!!11

די !
די!
די!

על החתום:

אני הקטן גדול יהיה
הנמצא בשליחות המלך(כנ"ל..)

אסי שפיגל
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
יאיר

הצטרף בתאריך: 27/12/2006 ב- 07:05:29

הודעהנשלח: ה' 02 15, 2007 11:58 pm    
כותרת הודעה:
תגובה עם ציטוט

שלמה קרליבך היה בחור כשרוני מאוד שלמד בתומכי תמימים ב-770 בשנים הראשונות. התחיל להופיע בברכת הרבי מלך המשיח.

אבל לאט לאט התדרדר והחל להופיע בהופעות מעורבות, לחץ ידי נשים ואף התנשק עמן רח"ל. טענתו הייתה שהוא עושה זאת על מנת לקרב יהודים לאידישקייט.

הרבי אסר עליו לעשות זאת והוא המרה את פה קודשו. עקב כך הרבי הרחיק אותו מליובאוויטש.

במענה למכתב הרבי כותב, הזדעזעתי לקרוא שכת"ר שייך את פעולותיו לחב"ד (תוכן).

שמעתי פעם תוכנית לזכרו בערוץ 7 (ז"ל), ותלמידיו דברו על כך שרק יהודי קדוש כמו ר' שלמה יכול לנשק אשה בלי להרגיש, כמו האמורא האלוקי ר' הונא שהרים את הכלה על כתיפיו... עפ"ל.

בסוף ימיו הוא שב בתשובה וחדל ממעשיו אלה.
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: ו' 02 16, 2007 12:45 am    
כותרת הודעה:
תגובה עם ציטוט

לא הבנתי את אסי שפיגל
הוא בשליחות המלך קרליבך???
יש כזאת חיה??
לנו יש רק מלך אחד
הרבי שליט"א מלך המשיח!!!
ולאלה שיש להם עוד מלך
שיתראיינו לשטורעם
(מזכיר לך משהו. אסי???)
בעצם עכשיו אני מבין למה התראיינת שם ואמרת
את מה שאמרת על 770??
יש לך מלך חדש...
היידד קרינסקי היידד קרליבך
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: ו' 02 16, 2007 12:49 am    
כותרת הודעה:
תגובה עם ציטוט

אם לא הבנת, זה נכתב באירונייה.
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: ו' 02 16, 2007 4:07 am    
כותרת הודעה:
שמעתי שהוא פעם עבר ליד הרבי בחלוקת דולרים והרבי התעלם
תגובה עם ציטוט

שמעתי שהוא פעם עבר ליד הרבי בחלוקת דולרים והרבי התעלם ממנו, לאחר מכן, עבר עוד הפעם וסימן לגרונר להגיד לרבי משהו עליו.
הרבי אמר לו שאם אחד טובע אז מנסים להציל אותו, אבל לא ע"י שגם אתה תטבע, כי אז לא עשית כלום ואדרבא.

כל הנ"ל הינו בגדר 'שמועה' עד שמישהו יכתוב כאן במפורש ויש להיזהר בציטוט מהנ"ל.

כמו"כ שמעתי, שהרבי אמר לו, אולי באותה הזדמנות הנ"ל, "דרכנו נפרדות".

אבקש ממי שמכיר או יודע פרטים נוספים או תיקונים להנ"ל להביא לידיעת הגולשים.

תודה.
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: ו' 02 16, 2007 12:50 pm    
כותרת הודעה:
תגובה עם ציטוט

באיגרות קודש יש מכתב מאוד חריף למישהו ששאל בעניינו, כמובן בלי השם שלו, שהרבי מתפלא איך חושב שיש לו שייכות עמו, וכמדומה כבר פורסם בהגות וואך
חזור למעלה
איציק
אורח

הודעהנשלח: ו' 02 16, 2007 3:17 pm    
כותרת הודעה:
כתי"ק: 'לפלא ולצער גדול הוא לי שחושד אותי בכגון דא"
תגובה עם ציטוט

יש כתב יד קודש של הרבי במענה לאחד ששאל את הרבי האם קרליבך קשור לרבי, (אני לא זוכר את לשון השאלה במדויק). והרבי עונה:
"לפלא ולצער גדול הוא לי שחושד אותי בכגון דא".
המענה התפרסם בבית משיח וישנו כמדומני גם בספר ימי בראשית.
(בימים הקרובים אחפש את הכתי"ק ובע"ה כשאמצא העלה אותו פה.
חזור למעלה
מה????
אורח

הודעהנשלח: א' 02 18, 2007 9:09 pm    
כותרת הודעה:
תגובה עם ציטוט

ליאיר,
אז מה אם הוא הופיע במעורב?
גם אברהם פריד עשה הופעות מעורבות!
חזור למעלה
יאיר

הצטרף בתאריך: 27/12/2006 ב- 07:05:29

הודעהנשלח: ב' 02 19, 2007 12:48 am    
כותרת הודעה:
תגובה עם ציטוט

לאורח התמה:

מי אמר שלפריד מותר?

אך עיקר הקפידה על קרליבך היא לחיצת ידי נשים ונשיקתם...
כידוע, אמנות היצר היא "היום אומר לו כך כו'". התדרדרותו החלה בהופעות מעורבות, והשאר הסטוריה.
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: ב' 02 19, 2007 3:23 am    
כותרת הודעה:
תגובה עם ציטוט

פשעו של קרליבך היא שהחציף נגד הרבי
הרבי אמר לא [מעורב וכו'] והוא אמר כן עפ"ל.
ובפרט שזה היה בהיות "תמים"
בתו"ת ד'770.

כי היו יהודים הרבה יותר גרועים ממנו
מחללי שבת אוכלי נו"ט וכו'
שהרבי קיבל בסבר פנים יפות

אך כנ"ל הוא החציף נגד הרבי
ועוד והוא העיקר עוד בהיותו "תמים"
תלמיד בתומכי תמימים 770.

כך שמעתי לפני כמה שנים מהמשפיע הגרא"ב פעווזנער
חזור למעלה
מיכאל

הצטרף בתאריך: 11/01/2007 ב- 06:01:43

הודעהנשלח: ב' 02 19, 2007 6:01 am    
כותרת הודעה:
הסיפור כפי ששמעתי אותו
תגובה עם ציטוט

אורח כתב:
שמעתי שהוא פעם עבר ליד הרבי בחלוקת דולרים והרבי התעלם ממנו, לאחר מכן, עבר עוד הפעם וסימן לגרונר להגיד לרבי משהו עליו.
הרבי אמר לו שאם אחד טובע אז מנסים להציל אותו, אבל לא ע"י שגם אתה תטבע, כי אז לא עשית כלום ואדרבא.

תודה.

כמדומני שהסיפור היה כבר בשנות היודים ובחלוקת לעקאח (גם אני שמעתי שהוא עבר פעמיים והרבי התעלם, לגבי הביטויים של הרבי אני לא יודע). לא כ"כ סביר שהסיפור היה בחלוקת דולרים - 30 שנה אחרי שהוא עזב את 770 בקול רעש גדול. ועוד שאם זה היה בחלוקת דולרים כל העולם היה יודע מזה.
שמעתי מאחד המשפיעים החשובים שקרליבך היה היהודי היחיד שהרבי זרק מלובביץ'....
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: ב' 02 26, 2007 11:27 pm    
כותרת הודעה:
תגובה עם ציטוט

אומרים שהתיקון של שלמה קרליבך, התגלגל בתוך מזוזה בפתח ה"עזרת נשים".
כולם מנשקים אותו, והוא לא יכול להחזיר . . .
חזור למעלה
א' שליח
אורח

הודעהנשלח: ו' 03 16, 2007 3:25 am    
כותרת הודעה:
תגובה עם ציטוט

ולהעיר, שפעם דיבר הרה"ח ר' יחזקאל דערען ז"ל עם הרבנית חנה נ"ע (אמו של הרבי, והי' מבני הבית), ובתוך השיחה, הזכיר גם את ש.ק.

לזה הגיבה הרבנית נ"ע, כסימן לשנות השיחה (והתוכן): "א מענטש וואס האט גורם געווען עגמ"נ מיין זון". [בתרגום חפשי: איש שגרם עגמ"נ לבני].

שמעתי זאת כמ"פ מבני משפחתו של רי"ד הנ"ל, והדברים מדברים בעד עצמם..
חזור למעלה
מנהל הפורום
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 06/11/2006 ב- 20:28:14

הודעהנשלח: ו' 03 16, 2007 6:23 pm    
כותרת הודעה:
Re: הסיפור כפי ששמעתי אותו
תגובה עם ציטוט

מיכאל כתב:
אורח כתב:

תודה.

כמדומני שהסיפור היה כבר בשנות היודים ובחלוקת לעקאח (גם אני שמעתי שהוא עבר פעמיים והרבי התעלם, לגבי הביטויים של הרבי אני לא יודע). לא כ"כ סביר שהסיפור היה בחלוקת דולרים - 30 שנה אחרי שהוא עזב את 770 בקול רעש גדול. ועוד שאם זה היה בחלוקת דולרים כל העולם היה יודע מזה.
שמעתי מאחד המשפיעים החשובים שקרליבך היה היהודי היחיד שהרבי זרק מלובביץ'....

גירסא שאני שמעתי על הסיפור: כמו שכתבת - באמת על חלוקת לעקח, אבל סיבה אחרת שהרבי הסביר על אי היחס ועל ההבדל בינו לבין אחרים שלא שומרים תומ"צ:
הרבי אמר שכשאדם פושט רגל, הבעלי חובות מגיעים וכל אחד נוטל את מה שביכולתו, אומר תודה והולך. אבל כשבעל חוב יחזיר לך אפי' חלק קטן פחות מהחוב - לא תוותר לו.

בזה הרבי הסביר את ההבדל בין קרליבך שלמד בתו"ת - ולכן אפי' ירידה קטנה היא משמעותית, לבין כאלה שמעולם לא היו.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דוא
עוד אורח
אורח

הודעהנשלח: ו' 03 16, 2007 6:24 pm    
כותרת הודעה:
כמדומה
תגובה עם ציטוט

כמדומה שפעם פורסם מכ' חריף מהרבי לאפרים וולף (או יותר נכון זכור לי את המענה של אפרים וולף לרבי) על זה שהשמיעו שירים שלו בערב חב"ד.
חזור למעלה
איימיצער
אורח

הודעהנשלח: א' 03 18, 2007 4:50 am    
כותרת הודעה:
תגובה עם ציטוט

http://chabad.info/bm/index.php?magazine=ht_&status=goto_id&id=104

להלן קטע מתוך 'התמים' של החודשים אדר-ניסן ס"ד. הקטע הבא, הינו 'מסגרת' בתוך ראיון שנערך עם הרב שלום יעקבסון, בנוגע לניגונים.
לכאורה, המדובר הוא בקרליבך.

זמר יהודי מסויים הלחין במשך עשרות שנים הרבה ניגונים. הניגונים שהלחין היו ניגונים יפים, שנשמעו כמעוררים, מרגשים ובעיקר יהודיים. רובם משולבים עם פסוקים ומארז”ל וכו’. ואכן עד היום הזה יהודים רבים, שומרי תומ”צ בהקפדה, מתגאים בזמר ובשיריו.

והנה, בזמנו, כששמע אותם איזה זמר עולמי גדול, מבין עצום בנגינה, שאף פעם לפני כן לא פגש את המלחין ורק השמיעו לו את הניגונים. התבטא אותו אחד על הניגונים ששמע ואמר:

אינני מכיר את האיש, אבל כל ניגוניו מביעים הפקרות ופריקת עול... כל תנועות הניגון מעבירות את המסר “עשה כל מה שליבך חפץ”, רחמנא ליצלן.

המסקנה העולה מכך היא: צריך לדעת לקרוא ולהבין את שפת הניגון, להבין במה שעומד מאחורי המילים התמימות והמנגינה המרגשת.

בנגינת ניגון צריכה להיות זהירות יתירה!

בנוסף לכך, מן הראוי לציין "גניבת סיפור" של הנ"ל מהרבי שליט"א, אותו סיפר כ'מופת' שלו.

הסיפור הוא אודות הרב שוחט שהרבי אמר לו לספר את הסיפור אודות ישראל גוי קדוש בכינוס של 'פרחי כמורה', ולבסוף הבין את ההוראה - כאשר נכדו של המסופר נכח בהרצאה.

ואילו הנ"ל, מספר את הסיפור בגוף ראשון, (בצורה מרגשת מאד, יש לציין), בשינוי קל - "יוסלה קמצן קדוש", והסוף, כמובן אותו סוף....
חזור למעלה
שחר חנוך
אורח

הודעהנשלח: ב' 03 19, 2007 9:43 pm    
כותרת הודעה:
שלמה קרליבך
תגובה עם ציטוט

מבהיל... תמיד רציתי לדעת את הסיפור עליו
אני חייב לציין שהוא מלחין גאוני אבל בעקבות הכתוב מחקתי את כל הספריה שלו מהמחשב שלי (4 גיגה)
מעניין, אבל גם פריד שר שירים שלו.
תודה לכל מוסרי המידע, ובמיוחד לזה העוסק בגילגול נשמתו - חזק
חזור למעלה
פותח האשכול
אורח

הודעהנשלח: ה' 03 22, 2007 12:13 pm    
כותרת הודעה:
האמת היא, שאני לא יכול להתנתק מהשירים שלו
תגובה עם ציטוט

ב"ה

כל הכבוד לחנוך שחר על האומץ.
אבל אני שומע את השירים שלו ולא מפסיק לשיר אותם. לצערי, אני מרגיש שהם שייכים אלי.

בכל אופן, דבר שנורא מכביד עלי הוא, שפעם מישהו שר את השירים שלו, והרבנית אמרה שזה עושה לה צער. ע"כ

ואם כל מה שכתבו כאן לעיל הכל, או לפחות חלק נכון, כיצד מלחינים שירים על גבי הניגונים שלו, למשל בקעמפים וקייטנות?

מי שמכיר את השיר "הרבי פה, הוא המנהיג, הוא הרועה הנאמן..." זה ועוד שירים רבים, הם שירים של קרליבך!!!!!!!
זה לקוח מהשיר "ועיננו תראנה, תראנה מלכותך, ועיננו תראנה, תראנה מלכותך. כדבר, האמור בשירי עוזך על ידי דוד משיח צדקך..." למי שמכיר...
חזור למעלה
מעיר
אורח

הודעהנשלח: ה' 03 22, 2007 11:15 pm    
כותרת הודעה:
גם אצל הרבי
תגובה עם ציטוט

כידוע הרבי עודד פעמים רבות את ה"ניגון" ווי וואנט משיח נאו
שהוא לא פחות מאשר שירו של ה"מתועב" קרליבך - מקימי מעפר דל.
חזור למעלה
משיחיסט שפוי
אורח

הודעהנשלח: ו' 03 23, 2007 5:59 pm    
כותרת הודעה:
Re: גם אצל הרבי
תגובה עם ציטוט

מעיר כתב:
כידוע הרבי עודד פעמים רבות את ה"ניגון" ווי וואנט משיח נאו
שהוא לא פחות מאשר שירו של ה"מתועב" קרליבך - מקימי מעפר דל.

כידוע שהרבי עודד גם שירים שהולחנו ע"י גויים כמו הניגון האדרת והאמונה, ניע ז'וריצי שהולחן ע"י אכרים רוסיים, הרבי בעצמו ספר את הספור על מקורו של הניגון שאמיל ועוד.
הרבי יכול להעלות ניגונים לקדושה. לאו דווקא שכל אחד יכול לעשות את זה.
חזור למעלה
מעיר למעיר
אורח

הודעהנשלח: ו' 03 23, 2007 8:23 pm    
כותרת הודעה:
הרבי עודד באמת את הניגון 'ווי וונט משיח נאו'
תגובה עם ציטוט

ל'מעיר':

הרבי עודד באמת את הניגון 'ווי וונט משיח נאו', אבל האם הרבי עודד אותו בלחן של 'מקימי'? ה'ווי וונט משיח נאו' ששרו בד"כ אצל הרבי זה הלחן השני כמדומני, האם פעם ראית ששרים אצל הרבי את ה'ווי וונט משיח נאו' בלחן של 'מקימי'?
חזור למעלה
מעיר
אורח

הודעהנשלח: שבת 03 24, 2007 8:45 pm    
כותרת הודעה:
רענון זיכרון
תגובה עם ציטוט

כן! הרבי עודד פעמים רבות ווי וואנט משיח נאו בלחנו של קרליבך.
וידועה דעתו של הרבי בנידון גיור שירים שאין לעשות כך כלל וכלל, (בנוגע הנ"ל יש לברר על מב"ד שהיה א מעשה איתו) למעט כאלה שקיבל הרבי בעצמו וברור ההבדל הדק...
(לפי דבריך הרבי עודד כל ניגון ללא הבחנה, סתם כי שרו אותו? אתמהה.)
חזור למעלה
מעיר למעיר
אורח

הודעהנשלח: א' 03 25, 2007 2:41 am    
כותרת הודעה:
Re: רענון זיכרון
תגובה עם ציטוט

מעיר כתב:
כן! הרבי עודד פעמים רבות ווי וואנט משיח נאו בלחנו של קרליבך.
- אשמח למקור ברור - בפרט על פי הדברים שכתבת בהמשך נראה שאתה לא דייקן גדול בדבריך.

מעיר כתב:
וידועה דעתו של הרבי בנידון גיור שירים שאין לעשות כך כלל וכלל, (בנוגע הנ"ל יש לברר על מב"ד שהיה מעשה איתו) למעט כאלה שקיבל הרבי בעצמו וברור ההבדל הדק....
- דעתו של הרבי שאין 'לגייר' שירים לא 'ידועה' ולהיפך. יש מכתב מהרבי בנושא 'לשאול רב מורה הוראה' ובפועל כל הזמרים החב"דיים 'מגיירים' שירים על ימין ועל שמאל (ע"ע אבי פיאמנטה בשיריו בכלל (ובפרט 'והוא יגאלנו') ואברהם פריד).

יתכן ש'רב מורה הוראה' הורה להם על אופנים מסויימים, ולדוגמא שאפשר לקחת לחן משיר שאין בו תוכן 'בעייתי' - ולכן אולי ניתן לקחת את הלחן של 'מקימי' מקרליבך, ולהעלות אותו לקדושה (כן, כי שיריו כמו שהם הם לאו דווקא 'קדושה' - וכדאי שתעיין במקורות על ניגונים בהם מבואר שעל ידי הניגון מתקשרים בנשמתו של מחבר הניגון. האם אתה רוצה שאתה או ילדיך יתחברו בנשמתו של אדם שהורחק על ידי הרבי?).

מעיר כתב:
(לפי דבריך הרבי עודד כל ניגון ללא הבחנה, סתם כי שרו אותו? אתמהה.)
- איפה ראית את זה בדבריו של מישהו מהכותבים? אמרו שיש בכוחו של הרבי להעלות ניגונים. היו במפורש ניגונים שנוגנו לפני הרבי והרבי לא עודד אותם. האם מזה שהרבי עודד שיר שהלחן שלו במקור הוא ממנגן מסויים זה נותן הכשר לכל ניגוניו ושיריו? האם תחל עכשיו לשמוע את הניגון המקורי של 'הרבי שליט"א' בטענה שהרבי עודד את השיר הזה? האם תחל לשמוע לחנים נוספים של המלחינה של 'הרבי שליט"א' בגירסא המקורית?
חזור למעלה
זלמן
אורח

הודעהנשלח: ב' 04 02, 2007 8:22 pm    
כותרת הודעה:
תגובה עם ציטוט

קרליבך למד בליקווד בציערותו הוא היה גאון עצום באיזה שהוא שלב הוא אמר שהקרירות שם לא מתאימה לו ולכן עזב והגיע לחב"ד הוא היה החוזר של הרבי בשנים הראשונות יש תמונות שרואים אותו יושב שלישי ליד הרבי
הרבי אמר לו לצאת לאוניברסיטאות ולקרב צעירים וצעירות לאחר זמן הוא שאל את הרבי האם מותר להוריד בדברים בהלכה כדי להקל עליהם והרבי ענה לו בחריפות גדולה שלא עושים דבר כזה הוא אמר לרבי שאין דרך אחרת להתקרב והוא חושב להמשיך עם מעשיו אז הרבי אמר לו אם כן דרכנו נפרדות על תעשה את זה בשם חב"ד
מקווה שבאמת זכרתי נכון
חזור למעלה
נועם
אורח

הודעהנשלח: א' 04 15, 2007 12:46 am    
כותרת הודעה:
יש לי רעיון!
תגובה עם ציטוט

יש לי רעיון!
מה דעתכם שנפתח שרשור שכל כולו יוקדש לדיבורי לשון הרע\הוצאת שם רע\הכפשת תלמידי חכמים וכו'(זה הולך ומשתפר,לא?)

הרי אלו לא דברים שאסרה אי פעם התורה....מי שמע עליהם בכלל?

אני בטוח שהרבי לא שמח עם מה שמתחולל פה...
חזור למעלה
ש ר
אורח

הודעהנשלח: ה' 04 26, 2007 1:46 pm    
כותרת הודעה:
תגובה עם ציטוט

זה שהרבי שר הרי ידוע שהרבי עודד שירים שונים ממקורות שונים ואפילו חוץ יהודיים כמו האמנון של צרפת או כמו הרבי שליטא אין כמוך בעולם שהוא במנגינה הבאה משיר ידוע... והרי הרבי עצמו התייחס לנושא זה ובכללות זה שייך לעבודתם של צדיקים גדולים בלבד . מה שאין כן אנשים רגילים צריכים בהחלט זהירות מניגונים של זרים .היות ועל ידי כך נקשרים למלחין ברמה הגבוהה ביותר היות שניגון הינו קולמוס הנפש כידוע .מה שאין צדיקים יש בכוחם לעלות את הניגון מנפילתו לשורשו הגבוה ולהשתמש בו לעבודת ה כמבואר בשיחת הרבי בענין האמנון של צרפת ומכאן החשיבון להקפיד לשמוע ולנגן אך ורק ניגונים מהרביים או כיוב
חזור למעלה
ש ר
אורח

הודעהנשלח: ה' 04 26, 2007 1:51 pm    
כותרת הודעה:
זה רציני
תגובה עם ציטוט

לנועם עם אכן המסופר אודות קרליבן נכון הרי שיש מצוה להפרושי מאיסורא היות ויש לחשוש שמא ימשכו אחריו ולדרכיו ולא על זה חל האיסור של לשון הרע
חזור למעלה
יחיאל
אורח

הודעהנשלח: א' 04 29, 2007 5:17 am    
כותרת הודעה:
תגובה עם ציטוט

מעניין שעברו כאן אשכול שלם עליו בלי להזכיר את הסמים אותם לקח בערוב ימיו... זה מראה מהיכן פחות-או יותר הגיעו השירים שלו, למרות שאין חולק שהוא ממש גאון בהלחנה.

שמעתי שעד היום חלק מאלו הרואים את עצמם כ'תלמידיו' מהדרים בענין..
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: א' 06 24, 2007 10:02 pm    
כותרת הודעה:
תגובה עם ציטוט

אתה יכול בבקשה לתת לי את השמות של כ ל הספרים של הרב קרליבך
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> על דעת הקהל כל הזמנים הם שעון ארץ הקודש (GMT + שעתיים)
עבור לעמוד 1, 2  הבא
עמוד 1 מתוך 2

עבור אל:  
אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
אתה יכול להעלות קבצים בפורום זה
אתה יכול להוריד קבצים בפורום זה